Luksus w sercu Mazur

Spotkanie ze sztuką

14 lipca 2018

14 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa do Café Plotka na spotkanie ze sztuką. W świat malarstwa wprowadzą Państwa Katarzyna i Mariusz Kałdowscy, przedstawiając własną interpretację piękna otaczającej nas przyrody.

Spotkanie ze sztuką

Mariusz Kałdowski – urodzony w 1962 w Polsce. W 1987 roku ukończył studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest malarzem, rysownikiem i grafikiem. Do dnia dzisiejszego miał ponad 300 wystaw. W latach 1996 – 2014 mieszkał, tworzył i wystawiał w Wielkiej Brytanii. Od 2002 – 2013 był artystą rezydentem w londyńskim Regent Parku, a od 2009 roku pracuje z brytyjskim powiernictwem narodowym National Trust, jako ich artysta malarz na region południowo-wschodniej Anglii. Namalował także cykl reprezentacyjnych ogrodów Północnej Walii. Jego artystyczne odzwierciedlanie natury było wiele razy wyróżniane, w tym: pierwsze miejsce i nagroda redaktora The Artist Magazine w 2006, jak i nagrody ufundowane przez Windsor & Newton, Pro Arte, Caran D’ache i Royal Talens i inne. W 2006 dostał główną nagrodę od zrzeszenia „Free Painters and Sculptors” imienia Nina Hosali. W 2000 roku dostał nagrodą za „Najlepiej uchwycony duch Holland Parku”. W angielskich galeriach z którymi współpracuje od lat był parokrotnie wybieranym artystą roku.

Kasia Kałdowski – malarka i kurator wystaw. Do 2014 roku tworzyła i wystawiała przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, gdzie spędziła większość swojego dorosłego życia. Tam też studiowała sztukę, między innymi na wydziałach ceramiki, technik graficznych i kuratora wystaw w renomowanym Central St Martins w Londynie. Jest także z wykształcenia prawnikiem, jednak jej pierwotne zamiłowanie do sztuki, ponownie wskrzeszone przez męża Mariusza, zaowocowało niepohamowaną chęcią tworzenia. Brała udział już w ponad 80 wystawach, między innymi w słynnej galerii The Mall w Londynie. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii była aktywnym członkiem kilku organizacji artystycznych, w tym APA (Zrzeszeniu Polskich Artystów Plastyków w Wielkiej Brytanii), gdzie zasłynęła jako kurator merytoryczny i mentor wystawy ‘Legacy’, która była hołdem dla polskich malarzy z początków XX wieku oddanym przez artystów z początków XXI wieku. Częścią tej wystawy był ogromny fryz „Stworzenie świata za Witkacym” namalowany przez 9 artystów zmotywowanych przez Katarzynę Kałdowski. Fryz ten znajduje się aktualnie w zbiorach sztuki emigracyjnej na Uniwersytecie w Toruniu.

Serdecznie zapraszamy!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij