Luksus blisko natury

Krynicki szlak Cerkwi Łemkowskich

07 października 2019

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim liczy 1500 km i obejmuje 237 zespołów architektonicznych: kościoły, cerkwie, kaplice, dzwonnice, spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory.

Krynicki szlak Cerkwi Łemkowskich

Wszystkie obiekty na szlaku są oznakowane, a drogę do nich wskazuje ponad 600 drogowskazów. Przy każdym z obiektów znajduje się tablica informacyjna, na której zamieszczono krótką historię obiektu w trzech językach i mapkę całego szlaku. Wiele z zabytków szlaku to obiekty, które zostały wpisane na listę UNESCO.

Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich, będący częścią większego szlaku – Architektury Drewnianej, daje szanse podziwiania niezwykłych świątyń i wraz z drewnianą zabudową Krynicy znajduje się na trasie nr V – Region Krynicko-Gorlicki. Zapraszamy do aktywnego spędzania czasu w trakcie pobytu w naszym Hotelu. Mapy ze szczegółowymi trasami szlaków dostępne są w hotelowej recepcji.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij