Luxus nah an der Natur

Wieża widokowa

01 Februar 2021
Wieża widokowa

Pierwsza w Polsce Wieża widokowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą w koronach drzew, o unikalnej, drewnianej konstrukcji. Atrakcja znajduje się w Krynicy-Zdroju, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Jest idealnym miejscem na spędzenie czasu na łonie przyrody, dostępnym zarówno dla dzieci, jak i osób niepełnosprawnych.
Konstrukcja wykonana jest z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją.

Wysokość Wieży widokowej to 49,5 m. Łączna długość ścieżki prowadzącej do Wieży wynosi 1030 m. Na ścieżce znajduje się 15 instalacji edukacyjnych, które opowiadają o bogactwie przyrodniczym i kulturowym Krynicy-Zdroju i okolic. Nachylenie ścieżki prowadzącej do Wieży waha się od 2-6%, dzięki czemu jest ona dostępna dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich.

Przy wejściu na ścieżkę znajdują się specjalnie przygotowane, zamykane kojce dla psów. Dla dzieci udostępnione zostały rowerki PUKY, które można wypożyczyć na czas zwiedzania Wieży widokowej.

Do ścieżki i Wieży widokowej można dostać się zarówno nowoczesną, 6 osobową koleją krzesełkową, jak i pieszo, wyznaczoną trasą (szlak turystyczny wiodący na szczyt znajduje się 400 m od Hotelu).

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen