Polanica Zdrój

Wakacje w Kotlinie Kłodzkiej – zacznij od Polanicy-Zdroju

16 Juni 2023

Polanica-Zdrój od początku XX wieku funkcjonuje jako miejscowość uzdrowiskowa z wieloma parkami zdrojowymi, pijalniami wód i domami wypoczynkowymi.

Wakacje w Kotlinie Kłodzkiej – zacznij od Polanicy-Zdroju

Dzięki malowniczemu położeniu pomiędzy Górami Stołowymi a Górami Bystrzyckimi od zawsze przyciągała znamienitych gości. W okresie powojennym byli to m.in. pisarze, aktorzy i gwiazdy estrady. W kurorcie często odpoczywali m.in. Maria Dąbrowska czy Mieczysław Fogg. Stałym gościem była też Mieczysława Ćwiklińska, która objęła patronatem polanicki zespół dramatyczny. W 2014 roku felietonistka Maria Czubaszek i jazzman Wojciech Karolak, zakochani w klimacie uzdrowiska, zainicjowali powstanie festiwalu "Cały Kazio", który stał się szansą na spotkanie z mistrzami inteligentnego polskiego słowa i z wybitnymi muzykami. Współcześnie Polanica-Zdrój to miejsce chętnie wybierane nie tylko przez kuracjuszy, ale i przez rodziny z dziećmi. To znakomita baza wypadowa do zwiedzania niezliczonych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej.

Gdzie spać, czyli nocleg w górach w hotelu z basenem – Wakacje to czas zabawy, beztroski i odwiedzania ciekawych miejsc. Zastanawiając się, gdzie spać podczas urlopu, najlepiej wybierać takie miejsce, które jest położone w cichych leśnych ostępach. Z pewnością takim jest nasz 5-gwiazdkowy hotel w górach. Piękna i spokojna okolica polanickiego uzdrowiska, pełna starych drzew dających cień, harmonijne połączenie luksusu i natury oraz salon odnowy biologicznej to miejsce idealne na wypoczynek dla każdego. Dodatkową atrakcją w naszym hotelu jest strefa SPA, na którą składa się m.in.:

  • basen duży, basen mały,
  • jacuzzi,
  • sauny,
  • studio cardio,
  • sala fitness,
  • misa chłodząca i studnia lodowa,
  • korty tenisowe.

Strefa SPA jest doskonałym miejscem na oderwanie się od zgiełku miasta dla dorosłych, ale co z dziećmi? W Hotelu SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój przygotowaliśmy dwie sale zabaw – dla najmłodszych i dla nastolatków. W obu każdy z naszych młodych Gości znajdzie coś dla siebie. Salę dla nastolatków wyposażyliśmy w konsolę do gier, a salę dla młodszych dzieci w pluszaki, gry, książeczki i inne zabawki.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen