Polanica Zdrój

Cztery sposoby na suchą skórę

04 Mai 2021

Jest wiele czynników, które przyczyniają się do suchości skóry. Jak pokazują liczne badania, utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry jest powszechnym problemem. Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris znalazły rozwiązanie, wprowadzając nawadniający zabieg probiotyczny AQUA IDEALINE o spektakularnych efektach.

Cztery sposoby na suchą skórę

Problem przesuszonej skóry dotyczy większości kobiet. Zbyt sucha skóra traci elastyczność, szybciej się marszczy, bardziej łuszczy, traci barierę ochronną i po prostu szybciej się starzeje. Powodów takiego stanu może być wiele – niewłaściwa dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja, ale również ogromny wpływ mają zaburzenia hormonalne, szczególnie związane z tarczycą. Jednak głównym i powszechnym czynnikiem jest najczęściej niedostateczne nawadnianie organizmu i nawilżanie naskórka.

NAWADNIANIE
Wypijanie codziennie określonej ilości wody ma ogromny wpływ na wiele funkcji życiowych, ale również na wygląd i kondycję skóry. Osoby, które z natury niewiele piją w ciągu dnia, powinny wypracować sobie nawyk spożywania ok. 2 l wody dziennie. Nawodnienie organizmu rozrzedza krew, ułatwia transport tlenu i wpływa na lepsze odżywienie skóry.

NAWILŻANIE
Nawilżanie skóry polega na zabezpieczeniu jej przed utratą wilgotności, za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Chodzi o spowolnienie przezepidermalnej ucieczki wody z wnętrza skóry i stworzenie odpowiedniej bariery hydro-lipidowej. Kosmetyki Dr Irena Eris Prosystem Home Care z serii AQUA IDEALINE tworzą odpowiedni film na naskórku, zapobiegając nadmiernej utracie wilgoci

ODŻYWIANIE
Nie bez znaczenia dla stanu skóry jest nasza dieta. Żywieniowcy podkreślają rolę jaką odgrywają nienasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie suplementacja kwasami Omega-3 i -6, które biorą udział w tworzeniu ceramidów oraz przyczyniają się do uszczelniania naskórka, poprawiając jędrność i gładkość skóry. Ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji Omega-3 do Omega-6, jak 1:4-5 . Dużą zawartość NKTT oraz witamin rozpuszczanych w tłuszczach oraz skwalen znajdziemy w olejach roślinnych – jak np. olej z amarantusa, z nasion wiesiołka lub ogórecznika, czy w oleju lnianym.

PROFESJONALNA PIELĘGNACJA
Kosmetyczną odpowiedzią na potrzeby suchej i wrażliwej skóry jest nawadniający zabieg probiotyczny AQUA IDEALINE na twarz wykonywany w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris. Innowacyjne połączenie aktywnego probiotyku i kwasu poliglutaminowego (γ-PGA) zamkniętego w mezosferach, tworzy hybrydowy system dogłębnego nawilżania o unikalnej technologii transportu przeznaskórkowego. Dzięki temu nowatorski kompleks powoduje 4-krotnie większą zdolność do wiązania cząsteczek wody w porównaniu z kwasem hialuronowym. Zabieg wzmacnia odporność i poprawia funkcję bariery ochronnej skóry przed działaniem czynników zewnątrzpochodnych. Już po jednym zabiegu widoczne są spektakularne efekty - skóra staje się wygładzona i dogłębnie nawodniona - co potwierdziło 100% usatysfakcjonowanych klientek tuż po zabiegu w badaniach prowadzonych przez Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris. W zależności od wskazań, zabieg AQUA IDEALINE proponowany jest z wybraną technologią Hi-Tech: sonoforezą, mezoterapią bezigłową lub infuzją tlenową.

Po zabiegu polecamy stosowanie kosmetyków na twarz z serii Dr Irena Eris Prosystem Home Care AQUA IDEALINE o unikalnej formule pielęgnacyjnej.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen