Luxury close to nature

Informacja z pierwszej ręki

01 of March 2021

Jedna czwarta osób zapewnia, że zanim dokona wyboru hotelu lub innego miejsca noclegowego na swój wypoczynek sprawdza opinię o nim, czytając recenzje innych turystów.

Informacja z pierwszej ręki

Rankingi TripAdvisora, najbardziej popularnego portalu turystycznego na świecie, cieszą się coraz większą popularnością wśród osób planujących podróże, szukających sprawdzonych miejsc noclegowych, czy restauracji z najlepszą kuchnią. W badaniach własnych portalu już co trzeci użytkownik deklaruje, że wybiera miejsce, do którego się wybierze właśnie na podstawie opinii przekazywanych przez innych turystów na TripAdvisor. Ponadto 24% gości nie wyobraża sobie dokonania rezerwacji w jakimś miejscu bez wcześniejszego sprawdzenia opinii „na Tripie”. Z dotychczasowych badań wynika, że te statystyki utrzymują się w czasach pandemii. To oznacza, że TripAdvisor ma przeogromny wpływ na decyzje gości.

TripAdvisor w ciągu ostatnich lat stał się jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł opiniotwórczych branży turystycznej, a w Polsce można śmiało powiedzieć, że jedynym. Portal rejestruje ponad 60 mln odwiedzin miesięcznie, ma ponad 44 mln aktywnych użytkowników każdego dnia oraz ponad 100 mln recenzji i opinii. Witryna dostępna jest w 30 krajach, w 21 językach, co klasyfikuje ją jako nr. 1 na świecie.

Na portalu swoje wizytówki mogą mieć: obiekty noclegowe, restauracje, kawiarnie, bary, puby, kluby i inne obiekty turystyczne, biura i operatorzy wycieczek i atrakcji turystycznych oraz usługodawcy związani z branżą turystyczną. Na stronie każdego obiektu lub instytucji osoby korzystające z ich usług dzielą się swoimi wrażeniami, oceniają serwis, atrakcyjność miejsca czy cenę. Na koniec wystawiają własną ocenę w postaci przyznanych gwiazdek, tworząc w ten sposób ranking miejsca lub atrakcji.

„W natłoku przekazów reklamowych nie ma nic cenniejszego, niż rekomendacje.”

Wszystkie opinie i oceny internautów są analizowane przez system TripAdvisor i na podstawie wyników ustalany jest ranking a dwa razy do roku TripAdvisor najlepszym z najlepszych przyznaje nagrody i certyfikaty. Są one dowodem na to, że właśnie ten obiekt zbiera największą liczbę najlepszych ocen w ostatnim czasie i cieszy się uznaniem gości, którzy skorzystali z jego usług. Czy może być coś lepszego, niż wiadomość z pierwszej ręki, rekomendacja tych, co już dane miejsce odwiedzili?

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close