Luxus nah an der Natur

Informacja z pierwszej ręki

01 März 2021

Jedna czwarta osób zapewnia, że zanim dokona wyboru hotelu lub innego miejsca noclegowego na swój wypoczynek sprawdza opinię o nim, czytając recenzje innych turystów.

Informacja z pierwszej ręki

Rankingi TripAdvisora, najbardziej popularnego portalu turystycznego na świecie, cieszą się coraz większą popularnością wśród osób planujących podróże, szukających sprawdzonych miejsc noclegowych, czy restauracji z najlepszą kuchnią. W badaniach własnych portalu już co trzeci użytkownik deklaruje, że wybiera miejsce, do którego się wybierze właśnie na podstawie opinii przekazywanych przez innych turystów na TripAdvisor. Ponadto 24% gości nie wyobraża sobie dokonania rezerwacji w jakimś miejscu bez wcześniejszego sprawdzenia opinii „na Tripie”. Z dotychczasowych badań wynika, że te statystyki utrzymują się w czasach pandemii. To oznacza, że TripAdvisor ma przeogromny wpływ na decyzje gości.

TripAdvisor w ciągu ostatnich lat stał się jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł opiniotwórczych branży turystycznej, a w Polsce można śmiało powiedzieć, że jedynym. Portal rejestruje ponad 60 mln odwiedzin miesięcznie, ma ponad 44 mln aktywnych użytkowników każdego dnia oraz ponad 100 mln recenzji i opinii. Witryna dostępna jest w 30 krajach, w 21 językach, co klasyfikuje ją jako nr. 1 na świecie.

Na portalu swoje wizytówki mogą mieć: obiekty noclegowe, restauracje, kawiarnie, bary, puby, kluby i inne obiekty turystyczne, biura i operatorzy wycieczek i atrakcji turystycznych oraz usługodawcy związani z branżą turystyczną. Na stronie każdego obiektu lub instytucji osoby korzystające z ich usług dzielą się swoimi wrażeniami, oceniają serwis, atrakcyjność miejsca czy cenę. Na koniec wystawiają własną ocenę w postaci przyznanych gwiazdek, tworząc w ten sposób ranking miejsca lub atrakcji.

„W natłoku przekazów reklamowych nie ma nic cenniejszego, niż rekomendacje.”

Wszystkie opinie i oceny internautów są analizowane przez system TripAdvisor i na podstawie wyników ustalany jest ranking a dwa razy do roku TripAdvisor najlepszym z najlepszych przyznaje nagrody i certyfikaty. Są one dowodem na to, że właśnie ten obiekt zbiera największą liczbę najlepszych ocen w ostatnim czasie i cieszy się uznaniem gości, którzy skorzystali z jego usług. Czy może być coś lepszego, niż wiadomość z pierwszej ręki, rekomendacja tych, co już dane miejsce odwiedzili?

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen