Polanica Zdrój

Na zdrowy sen

02 März 2021

Zdrowy sen to podstawa. Wyspani czujemy się pełni energii, więcej w nas entuzjazmu i łatwiej wykonujemy codzienne zadania.

Na zdrowy sen

Wszyscy wiemy, że aby dobrze spać warto przed pójściem do łóżka wyciszyć się, rezygnując z absorbujących zajęć, zakończyć posiłek na dwie godziny przed jedzeniem, wywietrzyć sypialnię, zadbać o wygodne łóżko i o odpowiedni komfort pościeli. Okazuje się, że czasem te oczywiste zasady nie zawsze pomagają, gdy organizm jest zbyt rozregulowany. Łatwo zasypiamy, ale nie koniecznie przesypiamy całą noc. Wielu znana jest sytuacja, gdy budzimy się w środku nocy, a potem przez kilka godzin przekręcamy się z boku na bok w łóżku, by przysnąć ponownie dopiero nad ranem.

Pomocne w rozwiązaniu problemu i osiągnięciu zdrowego snu mogą być masaże relaksacyjne, których głównym celem jest odprężenie ciała i umysłu oraz przywrócenie pełnej harmonii. Znane i praktykowane od ponad dwóch tysięcy lat masaże tajskie i balijskie redukują napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie, wspomagają leczenie kontuzji, eliminują bóle pleców, szyi lub karku oraz pozytywnie wpływają na jakość snu.

Troska o ciało i wyciszenie emocjonalne

Egzotyczne wystrój wnętrz gabinetów do zabiegów orientalnych, aromatyczne olejki eteryczne, relaksacyjna muzyka oraz niesłychanie kojąca atmosfera, tworzą wyjątkowe warunki sprzyjające beztroskiemu, błogiemu odpoczynkowi. Tradycyjne masaże tajskie i balijskie oraz ajurwedyjskie wykonywane przez wykwalifikowanych masażystów z Bali, Indonezji oraz Indii sprawiają, że ciało odpręża się i regeneruje. Sięgnięcie po najstarsze techniki relaksacyjne na świecie, przynosi szybki i spektakularny efekt.

Poza masażami orientalnymi do wyboru jest szereg innych propozycji wprowadzających w stan głębokiego relaksu. Obecnie w Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris wykonuje się 20 różnych masaży. Zimą szczególnie cieszą się powodzeniem masaże działające rozgrzewająco. Na liście TOP 3 znajdują się: Dotyk Ciepła - masaż szyi, ramion i pleców wykonywany gorącym ręcznikiem, Masaż SPA gorącymi kamieniami oraz Aroma Candle Senses. Te niezwykle skuteczne zabiegi wspomagają funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego znajdują zastosowanie nie tylko przy problemach ze snem, ale sprawdzają się jako relaksująca terapia dla osób narażonych na długotrwały stres.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen